مشاوره خرید خودرو
شما اینجا هستید
» » » آیا وزارت صنعت و کمیسیون اصل 90 از تخلفات مفتاح رهنورد مطلع هستند؟!

به گزارش پیکان خودرو به نقل از پردیس خودرو ، بررسی ها نشان می دهد که یکی از افراد پرحاشیه بازار خودرو ایران، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو است. این پرحاشیه بودن هم به دلیل ایفای نقش های مختلف وی می باشد چرا که ایشان به عنوان یک تاجر هم در وزارت صنعت به عنوان عضو شورای اندیشه ورزی وزارت صنعت معدن و تجارت مشغول به فعالیت است و هم در کمیسیون اصل 90 به عنوان کارشناس و مطلع رفت و آمد دارد. رئیس کمیسیون اصل 90 در این خصوص صراحتا عنوان نموده"کمیسیون اصل 90 برای بررسی کارشناسی پرونده خودرو که یکی از بیشترین شکایات مردمی را در بر دارد علاوه بر مرکز پژوهش ها از آقای میثم رضایی به عنوان کارشناس و مطلع مربوط به امور خودرویی استفاده کرده است."
مفتاح رهنورد, تخلفات مفتاح رهنورد, شرکت مفتاح رهنورد, بدقولی مفتاح رهنورد, تجربه خرید از مفتاح رهنورد, لیزینگ مفتاح رهنورد, آیا مفتاح رهنورد معتبر است؟, نظرات مردم در مورد مفتاح رهنورد, مفتاح رهنورد غیر قانونی استاینکه میثم رضایی چگونه می تواند بین مجلس، دولت و حوزه تجارت منافع مشترک ایجاد کند، مهم ترین سوالی است که باید به آن پاسخ داده شود. همین چند چهره بودن ایشان سوالات و ابهامات بسیاری را ایجاد می نماید.  حضور این شخص در دولت و کمیسیون اصل 90 زمانی پیچیده تر می شود که شرکت بازرگانی متبوع وی این روزها به طور غیرقانونی اقدام به پیش فروش خودرو می نماید. شرکت مفتاح رهنورد که مسئولیت آن بر عهده میثم رضایی است، این روزها در حال پیش فروش خودرو به صورت 90 روز، 120 روز، 150 روز و 180 روز است. این در حالی است که طبق اطلاعیه وزارت صنعت این شرکت مجوز پیش فروش ندارد.
چند وقت پیش اداره کل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ در بیانیه ای شرکت های مجاز به پیش فروش را اعلام نمود. طبق این بیانیه شرکت های جهان نوین آریا، نگین خودرو، ایرتویا، آرین موتور پویا، آرین موتور تابان، کرمان موتور، پارس خودرو، خودروسازان راین، سایپا، صنعت خودرو آذربایجان، مدیران خودرو، بهمن موتور، آسان موتور، ماموت خودرو، کارمانیا، ایران خودرو،  رامک خودرو، عظیم خودرو و ایرتویا از نظر قانونی اجازه پیش فروش خودرو را دارند. این در حالی است که شرکت مفتاح رهنورد صراحتا اقدام به پیش فروش غیرقانونی خودرو می نماید.
در همین خصوص یکی از مسئولان فروش شرکت مفتاح رهنورد در تماس تلفنی با خبرنگار پردیس خودرو صراحتا اذعان نمود که این شرکت مبادرت به پیش فروش خودرو کرده است. جدول زیر به روشنی شرایط پیش فروش خودرو توسط مفتاح رهنورد را نشان می دهد. جالب اینجا است که پیش از این سازمان حمایت علیه این شرکت در خصوص پیش فروش غیرمجاز خودرو بیانیه صادر کرده بود. همچنین در نامه اخیر وزارت صنعت به رئیس انچمن صنفی واردکنندگان خودرو، صراحتا اعلام شده که برخی از اعضای انجمن صنفی واردکنندگان خودرو خارج از چارچوب قانون خودرو می فروشند.
حال سوال اصلی اینجا است که این تناقض رفتار را چگونه می توان تفسیر کرد. به بیان دیگر چگونه ممکن است یک تاجر که اقدام به فعالیت غیرقانونی پیش فروش خودرو می نماید، از وزیر صنعت حکم گرفته و در کمیسیون اصل 90 نیز به عنوان مطلع و کارشناس رفت و آمد داشته است. این سوال را باید هم وزیر صنعت و هم رئیس کمیسیون اصل 90 پاسخ دهند که براساس چه معیاری با وی همکاری دارند. آیا میثم رضایی طبق استعلامات رسمی و احراز صلاحیت در وزارت صنعت حکم گرفته (هرچند که هنور حکم وی در فضای عمومی منتشر نشده و صرفا خبرگزاری های رسمی این حکم را رسانه ای نموده اند) و از طرف دیگر در کمیسیون اصل 90 رفت و آمد داشته است؟ آیا کمیسیون اصل 90 سوابق افراد را پیش از حضورشان در کمیسیون اصل 90 بررسی نمی نماید؟

جهت اطلاع از شرایط فروش اقساطی خودرو در تلگرام اینجا کلیک نمایید


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 

اخبار خودرو | درباره ما | آخرین نظرات | تبلیغات | تماس با ما